Przejdź do treści
MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW

MAT Atom Deweloper Wrocław to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata. W szeregach drużyny znajdziecie tegoroczną Mistrzynię Polski w Kolarstwie Szosowym - Monika Brzeźna

Tylko w pierwszym sezonie funkcjonowania grupy jej zawodniczki zdobyły 11 medali mistrzostw Polski, a także z sukcesami startowały w wyścigach na szosach Hiszpanii, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec. Lata 2017-2021 przyniosły kolejne sukcesy drużyny, przypieczętowane m.in. srebrnym medalem Justyny Kaczkowskiej i Łucji Pietrzak na torowych Mistrzostwach Europy, medalami Moniki Brzeźnej, Marty Lach i Karoliny Sowy w Akademickich Mistrzostwach Świata oraz zdobyciem mistrzostwa kraju w wyścigu ze startu wspólnego, a także w górskim szosowym czempionacie.
 

Mat Atom

Od roku 2022 ekipa ma status zarejestrowanej w UCI grupy zawodowej (Women’s Continental Team). Pierwszy w sezon wśród grup zawodowych zaowocował 15. tytułami mistrzyń Polski w wyścigach szosowych, przełajowych oraz torowych, a także 55. wygranymi wyścigami. Na niższych stopniach podium zawodniczki z Wrocławia stanęły około 150 razy. Wiktoria Pikulik została mistrzynią Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego, Dominika Włodarczyk w kategorii U23, Agnieszka Skalniak-Sójka w ITT, a Dominika Włodarczyk wywalczyła także złoto w przełajowych MP. Podczas szosowych Mistrzostw Europy Daria Pikulik była 5. Zarówno Daria, jak i Agnieszka Skalniak-Sójka po tym sezonie podpisały kontrakty z grupami Women’s World Tour. Celem teamu jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków sportowego rozwoju.

Dziewczyny korzystają z naszych ram, okularów i akcesoriów. W najbliższym sezonie będziemy mieli okazję zobaczyć, jak Atomówki ścigają się na szosowych ramach Cyclone UCI, a w sezonie przełajowym przesiadają się na rowery zbudowane na ramach CX-One Carbon.

Skład MAT ATOM Deweloper Wrocław na sezon 2024: Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Nikol Płosaj, Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Malwina Mul, Maja Tracka, Nikola Bajgerová, Alicja Matuła, Barbara Cywińska, Aleksandra Grudzińska, Marta Marek i Martyna Szczęsna.
 

Accent Cyclone UCI x MAT ATOMMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW x Accent-BikesMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW x Accent-Bikes

 

Powiązane produkty