Przejdź do treści
30 Apr 2020 5:36 PM

#AccentOdKuchni - cz.1

Dzisiaj oferta marki Accent to cała linia rowerów, części, akcesoria rowerowe i stroje kolarskie – pełna gama produktów! Jak to się zaczęło?


Gliwice, rok 2002. Grupa trzech pasjonatów dwóch kółek wybiera się na wyprawę rowerową. Poszukują sponsora, który wyposażyłby ich w niezbędny sprzęt. Dogadują się z gliwicką firmą Velo – dystrybutorem rowerów i odzieży rowerowej. Umowa określa, że po powrocie chłopaki „odpracują” otrzymane wsparcie w firmie.
Dzięki tej pracy powstała pierwsza rama rowerowa. Okazało się, że można tworzyć rowerowe komponenty, których brakuje na rynku. Wtedy też narodził się pomysł, by kolejne takie części brandować wspólną marką – Accent. Marką stąd, z Gliwic.

W tamtym momencie Velo obecne na rynku od 1993 roku było już jedną z najprężniej działających firm rowerowych w Polsce. Produkty z oferty Velo trafiały do sklepów w całym kraju. Były jednak pewne części i drobne akcesoria, których brakowało, by oferować sklepom kompletną gamę produktów dla amatorów dwóch kółek. Powstawały więc kolejne projekty do portfolio marki Accent.

Wizja marki ewoluowała przez lata. Na początku produkty Accent miały tylko uzupełnić ofertę sklepów rowerowych. Głównym czynnikiem, na który kładziono nacisk była atrakcyjna cena i szybkość wyprodukowania. Przez kilka ostatnich lat mocno zweryfikowaliśmy jakość oraz śledząc trendy rynku, stworzyliśmy zupełnie nowe linie produktów.

W 2005 roku do oferty trafiły pierwsze kompletne rowery... a raczej rowerki, modele skierowane do najmłodszych użytkowników: Billy, Lilly, Jimmy i Sandy. Accent zaczął oferować rowery dziecięce, a później miejskie. Cały czas rosła gama części i coraz chętniej wybieranych przez miłośników dwóch kółek ram. W 2012 roku na rynku pojawiła się nasza flagowa rama do MTB - Peak 26. Od tamtego czasu powstało już kilka jej nowszych wersji: rozmiar kół ewoluował do 29 cali, zmieniają się standardy mocowania kół, powstała wersja karbonowa oraz dedykowana dla kobiet… ale to ciągle Peak – ulubieniec maratończyków!

Narodził się więc kolejny pomysł – skoro mamy własne ramy i części, dostęp do innych komponentów oraz wiedzę i doświadczenie, dlaczego nie stworzyć kompletnego roweru na ramie Peak 29? Tak powstał pierwszy rower górski w naszej kolekcji.

Gliwice, rok 2020. Dzisiaj Accent to pełna gama produktów. To rowery górskie, szosowe, przełajowe i gravelowe, a także dziecięce. To ramy, chętnie wybierane przez zawodników, a także kompletny wybór części, akcesoriów i odzieży. Accent to także ludzie, którzy stoją za marką i którzy kierunkują jej rozwój. Obecnie nasz zespół liczy sześć osób – każdy z nas jest mocno związany z rowerami i na różne sposoby realizuje swoją pasję. Nadal właścicielem brandu jest firma Velo, która zapewnia nam optymalne warunki do tworzenia kolejnych projektów oraz zaplecze: magazyny, księgowość czy dział handlowy obsługujący dystrybucję do sklepów – w sumie to ponad 50 osób pracujących każdego dnia, by Accent trafiał do swoich odbiorców!

Nadal staramy się, żeby cena była możliwie atrakcyjna, jednak nie uznajemy kompromisów jakościowych. Cała koncepcja produktu powstaje tutaj, w Gliwcach, a produkcja odbywa się głównie na Tajwanie i w Chinach, gdzie jesteśmy kilka razy do roku. Dbamy o spójny i nowoczesny design każdego produktu. Słuchamy uwag klientów i w miarę możliwości wprowadzamy je w życie. Ujednoliciliśmy opakowania, wychodząc naprzeciw potrzebom sklepów rowerowych. Rozpoczęliśmy współpracę z zawodnikami i testerami, pomagającymi nam tworzyć produkty. Powiększamy sieć sprzedaży, która wychodzi już poza granice Polski. Jesteśmy obecni na kolarskim „podwórku”. Robimy rowery, na których sami jeździmy.