Przejdź do treści
17 Dec 2020 5:17 PM

Pierwsze chłodne dni skłaniają do przejrzenia szafy - także tej kolarskiej. Zima bywa bardzo niewdzięcznym czasem do rowerowania, ale odpowiednio dobierając ubranie, można z powodzeniem jeździć przez cały rok. Podpowiadamy jak dobrać rękawiczki na rower, by (zbyt) nie marznąć oraz które modele z naszej oferty będę odpowiednie na dane warunki pogodowe.

Prawidłowe zabezpieczenie dłoni jest często największym problemem. Z jednej strony musi być im ciepło, więc przy niskich temperaturach przychodzi nam na myśl odzianie ich jak najgrubszą warstwą izolacji. Z drugiej jednak strony, dłonie są odpowiedzialne za prowadzenie roweru, obsługę klamek hamulcowych i manetek, więc ruchy palców nie mogą być skrępowane.

Warto przed zimą pomyśleć o kilku parach rękawiczek na różne warunki. Wykonane z neoprenu będą wodoodporne i sprawdzą się do jazdy w deszczu. Membrana z windstopperem jest niezbędna w wietrzne i naprawdę chłodne dni. Na pierwsze jesienne przejażdżki wybierzmy cienkie rękawiczki, które później mogą przydać się także jako izolacja pod grubszą parę nakładaną na górę. Proponujemy również grubsze rękawiczki na bardzo niskie temperatury.

Wybierając zimowe rękawiczki koniecznie trzeba je przymierzyć - sprawdzić jak układają się na kierownicy oraz czy nie krępują ruchów także w połączeniu z rękawami bluzy czy grubszej kurtki. Dodatkową zaletą rękawic będą odblaskowe elementy lub nadruki - jesienią i zimą przy gorszej widoczności trzeba bardziej zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze.  

Thermal i Thermal Plus (grubsza wersja) to rękawiczki z dodatkową kieszenią na palce, której możesz użyć, gdy robi się chłodniej. Pierwszy z modeli jest przeznaczony na jesienne dni i temperaturę 5-10 stopni C. Z kolei wersja Plus będzie odpowiednia na temperaturę poniżej 0. Na mroźne dni sprawdzi się również model Accent Igloo - to najcieplejsze z naszych rękawiczek, zapewniające dłoniom bardzo dobrą izolację.

Model Accent Flash to propozycja na słabsze warunki atmosferyczne i temperaturę 0-10 stopni. Ich dodatkową zaletą jest duża powierzchnia odblaskowa, zwiększająca widoczność kolarza na szosie. Rękawiczki Windstar będą idealne na wietrzne dni, dzięki swojej powłoce Soft Shell.

Wszystkie modele naszych rękawiczek można przeglądać tutaj.