Przejdź do treści
10 May 2024 4:44 PM

Już w ten weekend zapraszamy do malowniczej Białowieży na pierwszy taki wyścig w kraju - obiecujemy, będzie magicznie i naprawdę wyjątkowo!

 

 

A to za sprawą nie tylko tegorocznej, drugiej już edycji wyścigu Ultra Ducha Puszczy rozgrywanego na pięciu różnych dystansach, jak i pierwszych Mistrzostw Polski w Ultrakolarstwie pod patronatem pzkolu. Mówiąc krótko, jednego z najdłuższych i najtrudniejszych wyścigów na dystansach ultra w Polsce, którego kolarze musza się zmierzyć m.in. z liczącą ponad 1220 km, oraz 6 tysięcy metrów przewyższenia malowniczą trasą przebiegającą przez najpiękniejsze zakątki Podlasia. 

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

Całość musza pokonać w limicie czasu liczącym 80 godzin godzin. Na zawodników czekać będzie pięć różnych dystansów, liczących odpowiednio: 100km, 240km, 530km, 560km, oraz najdłuższy 1220km - na tych dwóch ostatnich dystansach po raz pierwszy wyłonieni  zostaną zawodnicy, którzy otrzymają biało-czerwone koszulki w tej dziedzinie kolarstwa. Warto dodać, że dwa z pięciu dystansów zostaną rozegrane w wersji gravelowej - 240 i 560km.  

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

Wszystkie trasy zostały przygotowane tak, aby od początku do końca dawały radość poznawania i dawkę sportowej adrenaliny. Jak wspomina organizator, Tobiasz Jankowski - Ultra Duch Puszczy jest dla miłośników przygody i pięknych widoków na każdym kilometrze. Zaczynamy i kończmy 200 km od Warszawy w sercu prastarej puszczy, w urokliwej Białowieży. Przemierzając puszczańską część trasy masz realne szanse na niezapomniane spotkanie z jej królem – majestatycznym żubrem.

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Dalej zobaczysz największy park narodowy w kraju. Biebrzański park słynący z mokradeł, bagien i torfowisk. Pokonując Carskim Traktem „Polską Amazonię” możesz natknąć się na z potężnego, niespieszne kroczącego łosia. W nienaruszonej przez człowieka, dziewiczej przyrodzie przekonasz się, że natura nigdy na dobre nie zasypia.

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Odcinki trasy poprowadzą Cię także przez niezwykłą krainę, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością – To bajkowe podlaskie wsie Przemierzając te tereny dotkniesz świata, który już odchodzi… Wreszcie Puszcza Knyszyńska, gdzie w cieniu supraskich sosen masztowych odwiedzisz miejsca znane z filmów, seriali i te słynące z legendarnego „ducha puszczy”, który zawędrował już na wszystkie kontynenty i jak świat długi i szeroki cieszy się dobrą marką oraz niepowtarzalną jakością.

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Accent x Ultra Duch Puszczy

 

Podczas oficjalnego objazdu podlaskich tras, nie mogło zabraknąć gravelowego akcentu - Ekipa Ducha Puszczy zdecydowała się na rowery Accent Freak Carbon w wersji dwublatowej na GRX, które zdecydowanie są przystosowane do długich wypraw w nieznane. Lekki, karbonowy frameset wyposażony w liczne miejsca do mocowania bagażników i innych akcesoriów, niezawodne hamulce hydrauliczne, do tego koła z gravelowej linii TGR na szerokich oponach 43C i mamy kompletny zestaw na ultramaraton.

 

Jako partner wydarzenia, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do ścigania!

 

Accent x Ultra Duch Puszczy 2024

 

A ten z Was, który nakręci najlepszą rolkę z wyścigu może wziąć udział w Duchowym konkursie, gdzie do wygrania będą sportowe okulary fotochromatyczne ACCENT SHOT z naszej najnowszej kolekcji! 

 

konkurs Accent x Ultra Duch Puszczy 2024