Peak Carbon na hiszpańskich ścieżkach

08.02.2017

Minęło kilka miesięcy testów ramy Peak Carbon. Wrażenia zawodników były bardzo pozytywne, wprowadziliśmy trochę poprawek i ramy pod koniec marca 2017 pojawią się w sprzedaży. Ostatnio porządnie sprawdził ją także menedżer marki Accent, Paweł Wiendlocha. Na Peaku Carbon wystartował w etapówce MTB otwierającej sezon w Europie - Costa Blanca Bike Race.

- Świetnie móc się realizować w pracy, która jest równocześnie naszą pasją - tłumaczy Paweł Wiendlocha. - Na co dzień czuwam nad kolekcją marki Accent i nadzoruję proces powstawania i wprowadzania na rynek naszych produktów. Jednym z nich jest właśnie rama Peak Carbon. To nasza pierwsza rama z włókna węglowego, więc tym bardziej stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Zawodnicy testujący nasz sprzęt bardzo ją sobie chwalili, ale chciałem wreszcie sam zobaczyć jak radzi sobie w prawdziwie wymagającym terenie. Start w Costa Blanca Bike Race był idealną do tego okazją.

Paweł wystąpił gościnnie w barwach JBG2 Team, ścigając się w duecie z Jackiem Brzózką. Panowie zajęli ostatecznie 19. miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Masters 30. Hiszpańskie wybrzeże i pnące się od niego góry to raj dla miłośników kolarstwa górskiego: kamieniste ścieżki, wąskie single, a do tego piękne widoki i to, czego w Polsce najbardziej brakuje zimą - słońce!