Przejdź do treści
06 Oct 2018 6:27 PM

Po raz pierwszy rowery Peak Carbon zostały sprawdzone na trasie Pucharu Świata w XCO! Zawodnicy Hurom Sławno Accent wystąpili w Czechach w barwach reprezentacji Polski. Tomasz i Marcin Budzińscy zostali powołani do kadry U-23, a Agnieszka Szpocińska startowała w wyścigu juniorek.

Tydzień później, na tej samej rundzie, rozegrano Puchar Czech (UCI C1), w którym ekipa ze Sławna wystartowała już w komplecie.

Tak start skomentował Tomasz Budziński: "Puchar Świata w Nowym Meście na Morawach to dla mnie porządna dawka prawdziwego ścigania. Na starcie stałem jako 141 więc chciałem jak najszybciej przebić się do przodu i pierwszą rundę pojechałem trochę za mocno. Sprawy nie ułatwiała niewyobrażalna ilość kurzu, którego się nawdychałem jak nigdy dotąd. Trasa przewymagająca zarówno w górę jak i w dół. Wszystko to sprawiło, że trochę mnie przytkało i zamiast przechodzić do przodu stałem w miejscu. Dopiero na przedostatniej rundzie zaczęło mi się trochę lepiej jechać ale było już zdecydowanie za późno żeby walczyć o jakikolwiek wynik. Ostatecznie kończę wyścig na 95 miejscu. I wielkie dzięki kibicom za niesamowity doping na trasie."

Zawodnicy Hurom Sławno Accent ścigają się na rowerach Peak 29 Carbon X01 Eagle, z dobraną kolorystycznie pod ich stroje wersją ramy. Używają także akcesoriów marki Accent takich jak okulary, rękawiczki czy skarpetki.

accent

accent

Zdjęcia: www.tvarog.cz