Przejdź do treści
05 May 2023 10:33 AM

PIĄTKOWE PRZEDSTAWIENIE ZAWODNIKÓW: AMATORSKIE TEAMY KOLARSKIE - WSPIERAMY MŁODE TALENTY!


Od wielu lat dbamy o rozwój sportowych talentów! Wspieramy młodych sportowców oraz ich trenerów, przyczyniając się do rozwoju profesjonalnych zawodników, którzy wierzymy, że w przyszłości będą zdobywać trofea najważniejszych imprez krajowych, a także z dumą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Dobrze wiemy, że odpowiednie wsparcie trenerskie oraz dobre zaplecze techniczne zapewnią najlepszą drogę rozwoju nieodkrytych talentów! Wierzymy, że produkty, które tworzymy od podstaw pomogą spełniać i realizować sportowe marzenia o zawodowej karierze kolarskiej. Kto wie, czy tych młodych zawodników wkrótce nie zobaczymy w szeregach czołowych grup zawodowych – polecamy, warto Ich śledzić!

Poznajcie zatem młode talenty, które z dumą  wspieramy:                                                  


MLUKS Victoria Jarocin

​​Zawodnicy Accent Team - Victoria Jarocin

 

Klub MLUKS Victoria Jarocin powstał w 2011r. w Jarocinie. Jak zapewne kojarzycie, jest to rodzimy klub Naszego topowego zawodnika – Bartosza Miklera. Został założony przez Roberta Miklera – trenera oraz tatę braci Bartosza i Szymona, którzy tak jak Pan Robert zasilają szeregi kadry trenerskiej.

Ideą Victorii Jarocin jest zrzeszanie zdolnej młodzieży kolarskiej w kategoriach Żak, Młodziki i Junior Młodszy. Młodzież odbywa szkolenia głównie w zakresie kolarstwa szosowego i torowego. Przełaj jest dodatkową formą przygotowania do sezonu letniego, gdy u kolarzy trwa tzw. „off season”.

Największe osiągnięcia klubu:

  • zwycięstwo etapów na mini Tour de Pologne,
  • medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym i Szosowym w kategorii Junior Młodszy,
  • medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kolarstwie Szosowym, Torowym i MTB,
  • medal Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym

 

PLANY STARTOWE

Zawodnicy Accent Team - Victoria Jarocin plany startowe

 

W tym sezonie drużyna MLUKS Victorii Jarocin swoje siły mocno skupia na wydarzeniach krajowych takich jak Puchary Polski w kolarstwie Szosowym,  Torowym i Przełajowym w kategorii Junior Młodszy, Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kat. Juniora Młodszego w kolarstwie Szosowym i Torowym.


 


Deichmann SKSM MAT

Zawodnicy Accent Team - Deichmann SKSM MAT

 

Klub Sportowy Ślęża Sobótka w ramach działalności trenerskiej prowadzi zajęcia z uzdolnioną kolarsko młodzieżą oraz dziećmi. Zawodnikami opiekuje się wykwalifikowani kadra trenerska, w tym dobrze Wam znany Bartosz Huzarski. Łącznie w klubie trenuje ok. 40 zawodników i zawodniczek podzielonych na pięć kategorii wiekowych, wyposażonych w rowery szosowe, stroje kolarskie i zabezpieczenie wyjazdów na zawody.

Od 2015 roku klub ruszył z nowym projektem „HBA – Huzar Bike Academy czyli Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego" kierowanego do dzieci klas 4-6 z terenu Miasta i Gminy Sobótka. Programem objęte są szkoły w Rogowie Sobóckim, Świątnikach, Sobótce Zach. Jordanowie Śl. i Gminie Żarów, natomiast klub prężnie się rozwija i cały czas poszerza szeregi drużyny o nowe talenty!   

Klub mocno angażuje się w rozwój krajowych imprez kolarskich,  szczególnie znany z organizowania cyklicznych imprez kolarskich  "Ślęzański Mnich", Ogólnopolskie Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego w Polsce, a także cyklu wyścigów dla amatorów "Via Dolny Ślask". Od roku 2013 do 2019 gospodarzył  jako organizator  Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w kategoriach Junior/Juniorka, NiN, Orliczka, Orlik, Elita K, Elita M.
 

Skoro jesteśmy przy klubach wspieranych przez Bartosza Huzarskiego,  warto również wspomnieć o projekcie Pho3nix HBA Academy:

Pho3nix Huzar Bike Academy to kolarska akademia dla najmłodszych miłośników rowerów. Projekt sekcji trenerskiej MTB  skierowany do najmłodszych zawodników w wieku szkolnym, prowadzonym przez naszego zawodnika – Bartosza Huzarskiego, który swoje wieloletnie doświadczenie przekazuje młodym pokoleniom z ogromną pasją!

 

PLANY STARTOWE

Zawodnicy Accent Team - Deichmann SKSM MAT plany startoweDeichmann SKSM MAT

Plany startowe ekipy tak jak w poprzednich latach głównie skupiać się będą na wyścigach szosowych, torowych – a jesienią na przełajach. Co więcej, od tego sezonu klub posiada również reprezentację w środowisku MTB. Barwy  drużyny Deichmann SKSM MAT obecne będą na najważniejszych imprezach w kraju ! Puchary Polski, Mistrzostwa Kraju, Grand Prix Polski, czy cyklu wyścigów VeloBank Via Dolny Śląsk.  W tym sezonie Juniorów i Juniorów Młodszych nie może również zabraknąć na rodzimych ”Mnichach”, czyli cyklu imprez kolarskich "Ślężański Mnich" organizowanych na malowniczych terenach dolnego śląska. Nie zabraknie też silnej reprezentacji  na arenie wyścigów UCI.
 

Zawodnicy Accent Team - Deichmann SKSM MAT plany startowe


Pho3nix Huzar Bike Academy

Celem Pho3nix HBA Academy na najbliższy rok jest promocja sportu na terenie Gminy Sobótka, zajęcia szkoleniowe w szkołach podstawowych na terenie Gminy oraz gmin ościennych, a także udział w zawodach rowerowych oraz podwojenie liczby dzieci uczęszczających na zajęcia. To będzie rok pełen wyzwań, ale to jest właśnie to co nas nakręca!

 Śledźcie Nasze młode talenty w medich społecznościowych po relacje z wyścigów, treningów i więcej: 

FB  PROFIL MLUKS VICTORIA JAROCIN

IG  PROFIL MLUKS VICTORIA JAROCIN

 

  FBPROFIL DEICHMANN SKSM MAT

IG  PROFIL DEICHMANN SKSM MAT     lub odwiedź stronę internetową na www.kssleza.pl