Przejdź do treści
14 Apr 2023 1:31 PM

Witamy w piątek! U nas piątek oznacza jedno - wspólny dzień z zawodnikami Accent Team! Poznajcie zatem kolejnych zawodników zasilających szeregi naszej drużyny: JEZIOR.BIKE czyli zgrany duet Patrycji i Maćka Jeziorskich. 


 

Ten zgrany duet możecie kojarzyć z topowych wyścigów górskich i maratonów XCO. Zarówno Maciej, jak i Patrycja posiadają zaplecze zawodnicze w różnych odmianach kolarstwa, które pielęgnują od blisko 15 lat. Maciek i Patrycja w tym sezonie będą się ścigać na customowych wersjach rowerów - Accent Hero XT i Cyclone Pro Disc. Sprawdzimy, czy para naszych superbohaterów Hero i Cyclone będzie równie zgrana, co duet Patrycji i Maćka. 

 

Accent Team - JEZIOR.BIKE


 

Swoją pasję do rowerów i kolarstwa dzielą się nie tylko ze sobą, ale również z innymi zawodnikami i trenerami. Wieloletnie doświadczenie w ściganiu zawsze uzupełniali fachową wiedzą naukową w dziedzinie sportu i przygotowania motorycznego. Począwszy od studiów licencjackich, poprzez magisterskie, podyplomowe, aż do rozmaitych kursów i szkoleń. Maciej ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie z tytułem magistra; podyplomowo kontynuował naukę na kierunkach Żywienie w Sporcie oraz Trener Przygotowania Motorycznego. Posiada dyplom certyfikowanego Instruktora Kolarstwa. Patrycja również pogłębia wiedzę na studiach magisterskich w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – kierunek Informatyka i Ekonometria.


Wspólnie z mężem współpracują trenersko z zawodnikami i amatorami kolarstwa, tworząc Akademię Kolarza. To miejsce, gdzie wieloletnie doświadczenie i pasja w połączeniu z dobrym zapleczem teoretycznym spotykają dają pełną możliwość dokładnego zrozumienia istoty treningu kolarskiego. Współpracują zarówno z początkującymi amatorami, jak i profesjonalnymi zawodnikami. Istnieją jednak cechy, które musi posiadać każda osoba, aby współpraca z Patrycją i Maćkiem miała sens. Są to: zaangażowanie, komunikatywność i chęć rozwoju.


Oprócz opieki trenerskiej, Maciek i Patrycja czynnie ścigają się na arenie krajowej. W tym sezonie ten zgrany duet zobaczycie przede wszystkim na XCO. Puchary Polski XCO, lokalny Puchar Mazowsza, kilka imprez zagranicznych. Dla urozmaicenia kalendarza na pewno będzie miejsce na jakąś etapówkę, może 2-3 maratony, w tym Mistrzostwa Polski XCM. Natomiast najważniejszym startem sezonu zdecydowanie będą Mistrzostwa Polski XCO, które odbędą się na początku czerwca w Białce Tatrzańskiej. Jeśli uda się zakwalifikować, to również bardzo ważnym startem będą Mistrzostwa Europy pod koniec czerwca w Krynicy Zdrój – zawody XCO w ramach Igrzysk Europejskich. 

 

Offseason dla tej pary nie istnieje. Zima – już od listopada ruszają przygotowani do kolejnego sezonu, choć do stycznia, jest to trening mocno ogólnorozwojowy  - siłownia, bieganie i jeśli tylko jest śnieg, to narty biegowe. Maciek tłumaczy nam, że treningi rowerowe dalej stanowią znaczną część objętości treningowej, ale dopiero miesiące luty i marzec są już poświęcone specjalistycznym treningom na rowerze, których celem jest ostateczne przygotowanie do sezonu startowego MTB.

 

 

Accent Team - JEZIOR.BIKE plany startowe


 

Z ciekawostek:
 

  • Maciek w wolnych chwilach lubi zagłębić się w jakieś ciekawe książki czy badania naukowe dotyczące treningu kolarskiego. Jest miłośnikiem przyrody. Uwielbia przebywać w górach, ale zwykły spacer do lasu za domem również jest dla niego atrakcją. Dużo satysfakcji daje mu robienie zdjęć i uchwycanie chwil na fotografiach. Lubi słuchać podcastów, wywiadów z ciekawymi ludźmi i polskiego rapu.
     

  • Patrycja w wolnych chwilach lubi piec słodkie wypieki i przekąski. Uwielbia modę i wszystko co z nią związane, a drobnym sekretem jest kolekcja butów, którą stale powiększa. Uwielbia też podróżować i poznawać nowe miejsca, smaki i zapachy.


 Śledźcie Patrycję i Jeziora w medich społecznościowych po relacje z wyścigów, treningów i więcej: 
 

FB  PROFIL PATRYCJI

IG  PROFIL PATRYCJI

        

FB  PROFIL JEZIORA

IG  PROFIL JEZIORA
 


Akademia Kolarza JEZIOR.BIKE

 

Poznaj Akademie Kolarza