Przejdź do treści
10 Sep 2022 3:20 PM

To był naprawdę udany sezon MTB dla naszych ekip CST Accent MTB Team oraz RK Exclusive Doors MTB Team! Za nami najważniejszy wyścig dla wielu zawodników i zawodniczek - czas na podsumowanie Mistrzostw Polski XCM! 

Zawody odbyły się 10 września w Bardzie - małym, dolnośląskim miasteczku położonym w Górach Bardzkich, przez Burmistrza nazywanego „wrotami” Kotliny Kłodzkiej. Bike Maraton w Bardzie to okazja do zdobycia medali Mistrzostw Polski XCM w kategorii elita, ale również w U23, kategoriach Masters i Cyklosport, a także Junior. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca zarówno kondycyjnie, jak i technicznie, a względem dystansu oraz sumy przewyższeń zdecydowanie godna rangi Mistrzostw Polski. Na trasie zawodnicy zmierzyli się ze sporą ilością trudnych i sztywnych podjazdów oraz technicznych zjazdów - wszystko to podzielone na odcinkach Singletrack Glacensis – Pętla Łaszczowa, Pętla Kłodzka oraz kultowy fragment z Kłodzkiej Góry do Przełęczy Łaszczowa. W sumie 2430m przewyższenia.

Accent-Bikes Mistrzostwa Polski Maraton XC 2022


O medale Mistrzostw Polski zawodnicy teamów walczyli na 2 dystansach: Giga 88km dla kat. U23 i elity, oraz dystans Mega 56km dla juniorów. Warunki pogodowe nie dopieszczały - deszcz, błoto i śliskie kamienie maksymalnie utrudniały rywalizację na trasie. W rezultacie naszym ekipom udało się zdobyć podium i tym samym: 

Aleksandra Andrzejewska reprezentująca barwy CST Accent MTB Teamścigając się na karbonowym Hero zajęła 3 miejsce w kat. Elita i tytuł II wicemistrzyni Polski! Tuż za Aleksandrą, na 8 miejscu (tym razem w kat. U23) uplasował się wynik kolegi z teamu - Oliwiera Machury, który tym razem ścigał się na maratonówce Peak Boost XT. Wyniki reszty ekipy CST Accent MTB Team prezentują się następująco: 

Maciej Pitach - 6. miejsce w kat. M3
Tomasz Musioł - 8. miejsce w kat. M3
Radosław Kiraga - 10. miejsce w kat. U23
Szymon Stawowy - 12. miejsce w kat. Masters I
 

Accent-Bikes Mistrzostwa Polski Maraton XC 2022

 

RK Exclusive Doors MTB Team również było dużo powodów do świętowania! Bardzo dobre przygotowanie techniczne, a także odpowiednia strategia przełożyły się na pierwszą lokatę podium i zdobycie przez Maksymiliana Wiśniowskiego koszulki Mistrza Polski Juniorów! Kolejną lokatę zdobywa Milena Drelak zasłużonym srebrnym medalem w Orliczkach, a Katarzynie Praszczałek udaje się wywalczyć brąz w kategorii juniorskiej! Poznajcie wyniki pozostałych kolegów z ekipy: 

Po ambitnej jeździe Piotr Śliwiński zajmuje 4 miejsce, tym razem medal był o kilkanaście centrymetrów za daleko.
Malwina Krzyczkowska zajmuje 5 miejsce, dla której ten sezon na pewno nie jest z górki, więc tym bardziej cieszymy się z ukończenia zawodów na wysokiej pozycji. 
8 miejsce w Juniorach udaje się zdobyć Beniaminowi Dąbrowskiemu!
Trener Wojtek Halejak startując na naszym karbonowym fullu HERO zdobywa 9 miejsce w Elicie

To była dobra ściganka - serdecznie gratulujemy! 


Accent-Bikes Mistrzostwa Polski Maraton XC 2022
Zdjęcia autorstwa: BIKE Maraton