Przejdź do treści
13 May 2024 12:05 PM

Sezon szosowych zmagań w pełni! Właśnie takiego rozpoczęcia sezonu życzyliśmy “Atomówkom” na nowych rowerach Cyclone Disc od Accent!

 

Mat Atom Deweloper Wrocław x Accent Cyclone Disc

 

Tuż po rozgrzewce na zgrupowaniu w Chorwacji, zawodniczki - jedynej takiej w Polsce - kobiecej ekipy kontynentalnej MAT ATOM Deweloper Wrocław ruszyły do boju w międzynarodowej stawce najważniejszych wyścigów szosowych w Europie, oraz co ważne - z zespołami najwyższej dywizji. To będzie sprawdzian nie tylko dla tych zdolnych zawodniczek, jak również dla naszych ram Accent Cyclone, które w tym sezonie będą wspierały dziewczyny w walce o najwyższe lokaty!

 

Mat Atom Deweloper Wrocław x Accent Cyclone Disc

 

W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z teamem na zupełnie nowym poziomie. W lutym oddaliśmy w ręce Pawła Bentowskiego oraz Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej - czyli trenerów i szefów teamu - najnowsze wersje karbonowych ram szosowych certyfikowanych przez UCI.

 

Mat Atom Deweloper Wrocław x Accent Cyclone Disc

 

To, co wyróżnia ramy Cyclone Disc to zdecydowanie sztywna, lekka, w pełni karbonowa konstrukcja - włącznie z widelcem, sztycą i zintegrowanym kokpitem, na bazie której stworzyliśmy nasz najszybszy model roweru szosowego.

 

Dodatkowo, każdy użytkownik Cyclone Disc doceni: 

  • dwie sztywne osie, 12x100mm z przodu, 12x142mm z tyłu odpowiedzialne są za osiągnięcie maksymalnej sztywności,
  • mocowanie hamulców tarczowych w systemie flat mount gwarantuje doskonałe prowadzenie maszyny w każdych warunkach,
  • wewnętrzne prowadzenie pancerzy w kierownicy, mostku, widelcu i ramie odpowiada minimalizowaniu oporów powietrza,
  • dla zwolenników elektronicznej zmiany biegów przewidzieliśmy możliwość wygodnego zamontowania portu satelitarnego Shimano Di2!

Uhonorowaniem współpracy z MAT ATOM Deweloper Wrocław było stworzenie unikatowego malowania, które zostało specjalnie zaprojektowane dla tej ekipy. Kombinacja żywych kolorów i dynamicznych wzorów nie tylko podkreśla charakter zespołu, ale również wyróżnia zawodniczki na trasie.

 

Mat Atom Deweloper Wrocław x Accent Cyclone Disc

 

Każdy element malowania został starannie przemyślany, aby oddać ducha sportowej rywalizacji i pasji, jaką dzielimy z ekipą MAT ATOM Deweloper Wrocław. Jest to wyraz naszego zaangażowania w rozwój kolarstwa szosowego oraz wsparcia dla talentów, które dążą do wyznaczania nowych granic w tej dyscyplinie sportu.

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

W nadchodzącym sezonie kalendarz ekipy MAT ATOM Deweloper Wrocław ponownie będzie obfitował w starty kategorii UCI. „Atomówki” zobaczymy między innymi na chorwackich i belgijskich klasykach, a także w takich wyścigach, jak: Trofeo Ponente in Rosa, Tour de Normandie, Gracia-Orlová, Tour de Feminin, Baloise Ladies Tour oraz w polskich imprezach – mistrzostwach Polski, Princess Anna Vasa Tour i wracającym Tour de Pologne Women.

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Za nami wspaniale obroniony, inauguracyjny wyścig sezonu szosowego w Polsce - Ślężański Mnich - rozgrywający się na rodzimych terenach w Sobótce. Pierwsze miejsce w elicie kobiet dla Katarzyny Wilkos, a drugie dla Nikoli Bajgerovej. Alicja Matuła triumfuje w juniorkach! Jak to osiągnęły? Sprawdźcie sam w filmie poniżej:

                                            

 

W ostatnich tygodniach mogliśmy śledzić zmagania “Atomówek” na 5-etapowym wyścigu Gracia (UCI 2.2), wcześniej znanego jako Gracia-Orlová. To już 36 edycja tego wyścigu, gdzie ponownie na czele mogliśmy zobaczyć biało-różowe reprezentantki Polski.

 

„Atomówki” w tym wyścigu pokazywały się już z jak najlepszej strony. W 2014 roku „Gracię” wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska, a w 2022 Agnieszka Skalniak-Sójka. W ubiegłorocznej edycji Dominika Włodarczyk była druga. Paulina jest obecnie trenerką ekipy, a Agnieszka i „Doma” reprezentują barwy teamów WWT.

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Pochwalić się można wywalczonymi efektami na 2 ostatnich etapach wyścigu: Olga Wankiewicz po znakomitym rozprowadzeniu trzecia na 4. etapie, natomiast na 5. etapie mamy podium: Olga druga, zaś Nikča Bajgerová dojechała trzecia na linię mety. Gratulujemy wspaniałych wyników całej drużynie!

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Zachęcamy do śledzenia postępów ekipy MAT ATOM Deweloper Wrocław na naszych mediach społecznościowych:
Facebook accentbikes
Instagram accentbikes
YouTube @accentbikes

 

Wpadnijcie odwiedzić również profile drużyny:
Facebook atom.deweloper.team  
Instagram atomdeweloper_team

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

Jeżeli “Atomówkowe” malowanie przypadło Wam do gustu tak bardzo, jak naszym zawodniczkom - to mamy dobrą wiadomość. Ramy właśnie trafiły do oficjalnej sprzedaży detalicznej: CYCLONE DISC CARBON | ACCENT-BIKES

Aby dowiedzieć się więcej o ramach Cyclone Disc Carbon UCI zapraszamy na naszą stronę: accent-bikes.com

 

Accent Cyclone Disc MAT ATOM Deweloper Wrocław

 

MAT ATOM Deweloper Wrocław | skład 2024:

Elita:
Nikola Bajgerová
Monika Brzeźna
Nikol Płosaj
Katarzyna Wilkos

U23:
Barbara Cywińska
Aleksandra Grudzińska
Marta Marek
Malwina Mul
Tamara Szalińska
Martyna Szczęsna
Maja Tracka
Olga Wankiewicz

Juniorka:
Alicja Matuła

 

MAT Atom Deweloper Wrocław to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Od roku 2022 ekipa ma status grupy zawodowej zarejestrowanej w UCI (Women’s Continental Team). Udział w międzynarodowych wyścigach, w których zawodniczki wrocławskiej ekipy były widoczne i stawały na podium zaowocował ogromnym zainteresowaniem ekip zawodowych. Po sezonach '22 i '23 kontrakty z grupami UCI World Tour podpisały: Agnieszka Skalniak-Sójka, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Dominika Włodarczyk.