Przejdź do treści
07 Apr 2023 1:19 PM

Bartosz Mikler – zdecydowanie najbarwniejsza osoba w naszym teamie! Znany w social media również  jako "Pan Tygrys".  Nie bez powodu nazywany legendą polskiego cyclocrossu!

 

Accent Team - Bartosz Mikler

 

Bartosz to czołowy polski przełajowiec i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, mający na swoim koncie wiele wygranych wyścigów CX. Wszechstronny zawodnik, który nie ogranicza się wyłącznie do cyclocrossu– Bartosz ściga się w maratonach MTB XC, na szosie, a jego największą zajawką  stały się gravelowe ultramaratony - wyprawy w nieznane czyli to, co ostatnio Tygrysy lubią najbardziej.

Nie zaskoczy Was więc informacja, że plany zawodnicze Bartosza na sezon letni będą głównie skupiać się na wyścigach ultra gravel oraz dorywczo na dwóch etapówkach MTB. Natomiast jesienią i zimą zobaczycie przełajową odsłonę Tygrysa na najważniejszych imprezach krajowych. To jego koronna odmiana kolarstwa.

 

Accent Team - Bartosz Mikler

 

Miłośnik jazdy w błocie, przebywania na łonie natury i poszukiwacz artystycznych wrażeń. Od niedawna również trener techniki kolarstwa przełajowego. Na stałe związany z rodzimym klubem MLUKS VICTORIA JAROCIN, w którym trenował od najmłodszych lat.

Nie zdziwcie się, gdy spotkacie Pana Tygrysa na lokalnym pumptracku skaczącego hopy w orzeszku – to nie brat bliźniak. Bartek lubi zaskakiwać nawet i Nas!

Z Bartkiem znamy się bardzo dobrze, wspólną przygodę z marką Accent rozpoczęliśmy 8 lat temu, gdy jako młody zawodnik o ambitnych planach i tonie potencjału z powodzeniem zawalczył o najbardziej pożądany tytuł Przełajowego Mistrza Polski w kategorii U23. Biało-czerwona koszulka i tytuł Mistrza Kraju był inspiracją do zaprojektowania naszej flagowej ramy przełajowej – Accent CX-One Carbon. Wspólnie stworzyliśmy lekką karbonową konstrukcję z geometrią wprost stworzoną do ścigania, która cieszy się sporą popularnością wśród polskich zawodników, dla których - nie skłamiemy mówiąc - Bartek jest idolem.  Z czasem przekonaliśmy się do kolorowego stylu Miklera i w efekcie rama CX-One Carbon otrzymała nowe, odważne malowanie TGR inspirowane postacią Tygrysa.

Chociaż głównie specjalizuje się w przełajach, współpracujemy przez cały rok - Bartek używa również indywidualnie konfigurowanych rowerów poskładanych na ramach Accent Hero Carbon i Cyclone Carbon Disc oraz wielu naszych komponentów i akcesoriów. Często wspiera nas również przy projektach graficznych i pomysłach na nowe produkty. Podpowiada i sugeruje różne, często nieoczywiste rozwiązania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na arenie wyścigowej wspólnie tworzymy produkty szyte na miarę Mistrzów Polski!  

 

Z ciekawostek:

  • Od tego roku kreatywną odsłonę Bartka możecie również zauważyć na naszych kanałach, gdzie jako „social media ninja” wraz z działem kreatywnym tworzy i publikuje treści na nasze platformy.

  • W wolnej chwili lubi leżeć w hamaku i przebywać w lesie. Uwielbia tez zatrzymywać chwile poprzez robienie zdjęć.


Zawodnicy Accent Team - Bartosz Mikler